wigor-targi.comwigor-targi.com

Materiały dla prasy

Targi DREWOOD 2008 zakończone!
 
W dniach 7-9 marca 2008 odbyły we Wrocławiu III Międzynarodowe Targi Przemysłu Drzewnego DREWOOD 2008.
 
            Impreza zgromadziła 70 wystawców z Polski, Czech, Niemiec oraz Estonii. Poza targami DREWOOD w Hali Stulecia odbywały się jednocześnie Targi Budownictwa TARBUD, na których swoją ofertę prezentowało m.in. 31 firm związanych z przemysłem drzewnym. Tegoroczną edycję targów odwiedziła rekordowa ilość osób- aż 25 tysięcy. Jest to wielki sukces organizatorów. Piękna pogoda sprzyjała przede wszystkim wystawcom, którzy prezentowali się na terenach zewnętrznych.
            Odwiedzający naszą imprezę mieli okazję zapoznać się z ofertą wiodących na polskim rynku firm z sektora drzewnego. Targi zdominowały przedsiębiorstwa produkujące lub dystrybuujące maszyny i narzędzia do obróbki drewna. Szeroką gamę produktów oraz usług zaprezentowały także tartaki i zakłady stolarskie. Nie zawiódł się nikt, kto marzył o wyposażeniu swego domu w sprzęty drewniane. Począwszy od podłóg, poprzez schody, okna aż do mebli- wszystko to, w najlepszym wydaniu i wysokiej jakości odnaleźć można było na naszych targach.
DREWOOD 2008 odwiedzili również przedstawiciele branży. Tradycyjnie najwięcej handlowców pojawiło się w pierwszy dzień targów, czyli w piątek. Dla nich przede wszystkim przeznaczone było spotkanie zorganizowane przez Związek Polskie Okna i Drzwi dotyczące Normy Europejskiej, znakowania wyrobów znakiem CE oraz Zakładowego Systemu Kontroli Produkcji. W seminarium mogli brać udział wszyscy chętni. Natomiast w sobotę w zamkniętym spotkaniu uczestniczyli członkowie Lubuskiej Organizacji Pracodawców.
W trakcie imprezy rozdano również nagrody w kategorii stoisko targów oraz produkt targów. Drugi rok z rzędu za najpiękniejsze stoisko nagrodzono firmę ARDI Andrzej Radzimski, zaś wyróżnienie w tej kategorii otrzymał WITAR. Oba stoiska utrzymane były w podobnym klimacie- wykonane z naturalnego drewna, przykuwały wzrok zwiedzających i zachęcały do zapoznania się z ofertą wystawcy. Natomiast w kategorii produkt targów zwyciężyło Przedsiębiorstwo Przerobu Drewna Bigaj Zbigniew oferujące wykonywaną polską techniką doklejkę do mebli. Wyróżnienie otrzymała firma TEMIWA, w której ofercie znalazło się drewno sprowadzane z Syberii.
Już dziś zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Targów DREWOOD, które odbędą się wiosną 2009 roku.
 
DREWOOD 2008 w pigułce
 
ILOŚĆ FIRM/WYSTAWCÓW - 70 (+ 31 firm związanych z drewnem na Targach TARBUD)
w tym:
ILOŚĆ FIRM ZAGRANICZNYCH - 4  (Czechy, Niemcy, Estonia)
ILOŚĆ CZASOPISM - 22
ILOŚĆ STOWARZYSZEŃ - 6

 
WYSTAWĘ ODWIEDZIŁO - blisko 25 000 osób
POWIERZCHNIA BRUTTO - 1200 m 2
 
NAGRODY TARGOWE:
 
Komisja konkursowa w składzie:
 
1 Zbigniew Owsiak - Wydawnictwo Inwestor
2 Andrzej Utcziński - Stowarzyszenie Producentów Płyt Drewnopochodnych w Polsce
3. Agnieszka Puzio - Fordaq
 
zgromadzona dnia 7.03.2008 zdecydowała o przyznaniu nagród w konkursie Organizatora targów DREWOOD 2008 w następujących kategoriach:
-         produkt targów
-         stoisko
 
W kategorii PRODUKT TARGÓW nagrodę otrzymuje Zakład Produkcji Drewna BIGAJ ZBIGNIEW za Doklejkę do Stołów Owalnych- wykonaną polską techniką. Jest to jedyny taki produkt w Polsce.
 
W kategorii STOISKO- firma ARDI Andrzej Radzimski. Stoisko zostało wykonane z wielką precyzją i rozmachem z litego drewna, co wymagało ogromnego nakładu pracy.
 
WYRÓŻNIENIE w kat. Produkt targów otrzymuje Temiwa  za Drewno z Syberii-
Modrzew syberyjski, Sosna Syberyjska oraz Świerk Karelski.
 
WYRÓŻNIENIE w kat. Stoisko otrzymuje firma WITAR- za interesującą koncepcję i naturalne materiały budujące stoisko.
 
 

Targi

Newsletter

Rezerwacja miejsc

Strona główna | Kontakt | Mapa strony

Copyright © 2007 WIGOR-TARGI.COM Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: realizacja: bobrowski.pl