wigor-targi.comwigor-targi.com

ZOO-BOTANICA 2010

Targi i Wystawa Zoologiczno- Botaniczna ZOO-BOTANICA we Wrocławiu to wydarzenie doskonale znane szerokiej publiczności i cieszące się opinią największej tego typu imprezy w Polsce.
Tegoroczne Targi odbędą się już tradycyjnie w drugi weekend września. Poprzednia edycja zgromadziła w Hali Stulecia ponad 130 wystawców z branży zoologicznej i botanicznej. W kilkudziesięciometrowych kolejkach po bilety ustawiło się natomiast przez trzy dni ponad 19 tysięcy osób. O tym, że warto było czekać przekonali się wszyscy natychmiast po wejściu do Hali.
Wystawa podzielona została tradycyjnie na kilka części. W centrum Hali znalazły się stoiska producentów i dystrybutorów produktów dla zwierząt oraz sklepów i hurtowni z branży zoologicznej.
Również w centralnej części zorganizowane zostały imponujące wystawy: akwarystyczna i terrarystyczna. W ramach wystawy akwarystycznej zaprezentowały się najważniejsze polskie stowarzyszenia prezentując zarówno zbiorniki słodkowodne, jak i morskie. Królowały majestatyczne dyskowce oraz kolorowe pyszczaki. Zwiedzający mogli również podziwiać ciekawe akwaria z obsadą ryb z jeziora Malawi, a także zbiorniki z morskimi okazami koników i błazenków, szczególnie popularnych wśród dzieci. Akcentem zadedykowanym obchodom 100-lecia akwarystyki w Polsce był specjalnie przygotowany Tunel Historyczny, w którym znalazły się akwaria retro i futurystyczne oraz pokaz ryb historycznych.  
Natomiast w ramach wystawy terrarystycznej można było zobaczyć m.in. wspaniałe okazy gadów i płazów. Prym wiodły pajęczaki (tarantule, ptaszniki i skorpiony). Odwiedzający mogli zrobić sobie zdjęcie niemal z każdym spośród prezentowanych tu zwierząt, jeśli tylko mieli wystarczająco dużo odwagi.
Na lewej półpłycie Sali widowiskowej zwiedzający krążyli pomiędzy wystawami małych zwierząt futerkowych. Jak zawsze bardzo liczna była grupa hodowców świnek morskich, myszy i szczurów rasowych oraz fretek.  Wspaniale zaprezentowały się także chomiki biorące udział w dorocznym konkursie o tytuł Najsympatyczniejszego Chomika Targów.
Prawą półpłytę oraz scenę jak zawsze zdominowały pokazy kotów rasowych, wśród których mnóstwo było wystawowych championów oraz wiele okazów rzadkich i arystokratycznych ras.
Również na scenie, ale w przeznaczonej do tego części, odbywały się regularnie pokazy psów rasowych (pokazy agility i posłuszeństwa). Ogromną popularnością cieszyły się także pokazy owczarków niemieckich długowłosych na parkanie przed Halą. 
 W kuluarach znalazły swoje miejsce piękne aranżacje ogrodowe, zorganizowane w tzw. Zieloną Krainę. Jej uzupełnieniem był wielki Kiermasz Ogrodniczy pod Iglicą.
 Przez wszystkie trzy dni targów odbywały się liczne wykłady i konkursy. Do najważniejszych należał oczywiście Ogólnopolski Konkurs na Najciekawsze Akwarium Targów, w którym udział wzięło ponad 40 zbiorników słodkowodnych i morskich. Jak co roku nagrodzono również nadesłane w konkursie fotograficznym „Mój Pupil” oraz „Pająk w Obiektywie”. 
Targi i Wystawa ZOO-BOTANICA to impreza jedyna w swoim rodzaju. Doskonała organizacja, niskie ceny za powierzchnię targową, wysoka odwiedzalność i niepowtarzalna atmosfera- to wszystko zapewniamy naszym wystawcom.
W tym roku kontynuowane będą wszystkie dotychczasowe konkursy. Już teraz zapraszamy do udziału w konkursie akwarystycznym- w dwóch kategoriach (hobbysta i profesjonalista) oraz w konkursie fotograficznym „Mój Pupil- z uśmiechem”. Więcej informacji na ten temat znajdziecie Państwo na stronach internetowych targów. Ponadto zapraszamy także do włączenia się w rywalizację o tytuł „Najciekawszego Terrarium Targów”. Jest to szansa dla wszystkich, którzy mają w swoim domu niezwykle zaaranżowane terrarium lub zajmują się zawodowo zakładaniem terrariów.
Zapraszamy do kontaktu z Organizatorem, Agencją WIGOR, wszystkich zainteresowanych otrzymaniem informacji o targach! 
 

Targi

Newsletter

Rezerwacja miejsc

Strona główna | Kontakt | Mapa strony

Copyright © 2007 WIGOR-TARGI.COM Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: realizacja: bobrowski.pl