wigor-targi.comwigor-targi.com

STREFA PREZENTACJI NOWOŚCI

PROGRAM PRELEKCJI, WYKŁADÓW I SPOTKAŃ W

STREFIE PREZENTACJI NOWOŚCI

 

13 WRZEŚNIA 2013 (PIĄTEK) 

11:45 – 12:15 Interwencje: Humanitarna ochrona jeży europejskich, Dawid Karaś (Ekostraż)

Wykład multimedialny poświecony strategiom pomocy jeżom europejskim, które współcześnie na skutek postępującej antropopresji żyją i cierpią w ścisłym otoczeniu człowieka, także w centrach metropolii. W czasie wykładu, korzystając z doświadczeń EKOSTRAŻY, która od kilku lat zajmuje się dolnośląskimi dzikimi jeżami, postaramy się odpowiedzieć na pytania o to kiedy i jak pomagać jeżom oraz dlaczego warto kreować wokół siebie przestrzenie przyjazne dla jeży i w jaki sposób to robić.

Dawid Karaś biolog, EKOSTRAŻ.

12:30 – 13:00 Festiwal Psa i Kota: prelekcja + prezentacja multimedialna: Jak właściwie dobrać szczeniaka?, Paulina Dudek (Fundacja IRMA)
  
Paulina Dudek Z wykształcenia dziennikarka, cały swój wolny czas poświęca psom i szeroko pojętej kynologii, czego efektem jest blog "Biały Jack" oraz zaangażowanie w sprawie Fundacji. Jako wiceprezes Fundacji na Rzecz Ratownictwa Specjalistycznego z Wykorzystaniem Psów "IRMA" prowadzi Grupę Pokazową IRMA i zajmuje się wraz ze swoim psem oraz innymi wolontariuszami przeprowadzaniem spotkań i prelekcji dla najmłodszych.

13:15 – 13:45 Lęk separacyjny u psów, Julia Miller (Fundacja 2+4)

Lęk separacyjny u psów jest w chwili obecnej jednym z najczęściej pojawiających się problemów behawioralnych. Na wykładzie ludzie dowiedzą się jak go właściwie diagnozować i jakie kroki podjąć by stopniowo przyzwyczaić psa do pozostawania samemu w domu.

Julia Miller Lekarz weterynarii, doktorant Uniwersytetu Przyrodniczego, behawiorystka. Wolontariusz Fundacji 2plus4 specjalizujący się w rozwiązywaniu problemów behawioralnych psów pochodzących z adopcji. Czołowa postać w organizacji.

14:00 – 14:30 Interwencje: Kiedy i jak pomagać dzikim zwierzętom, aby im nie szkodzić, Olga Kaczmarczyk (Ekostraż)

Podczas wykładu przedstawione zostaną podstawowe algorytmy postępowania oraz najczęstsze sytuacje, w których przedstawiciele różnych gatunków zwierząt dzikich potrzebują bezpośredniej pomocy człowieka aby przetrwać i ponownie powrócić na wolność. Z drugiej strony uwidocznione zostaną niewłaściwe sposoby postępowania ludzi ze zwierzętami dzikimi (zwłaszcza pisklętami i oseskami), wynikające z braku wiedzy oraz źle pojętej empatii, które w efekcie przynoszą szkodę zwierzętom.

Olga Kaczmarczyk, zootechnik, specjalista ds. ochrony zwierząt dzikich, EKOSTRAŻ

14:45 – 15:15  Panel akwarystyczny: Zasady wyboru dyskowców do akwarium, Adam Nabzdyk (discusforum.adamn.pl)

Wykład poświęcony zasadom wyboru dyskowców do akwarium – w jaki sposób, biorąc pod uwagę aktywność i budowę ryby, oraz cechy szczególne dokonać właściwego wyboru dyskowca (a także innej ryby).

Adam Nabzdyk - Od pół wieku interesuje się akwarystyką. Od 31 lat hoduje dyskowce. Od
2006 roku udziela się na forach akwarystycznych o dyskowcach. A od roku jest współwłaścicielem "DiscusForum.adamn.pl". Prowadził prelekcje na kilku wystawach i spotkaniach pasjonatów w tym dwa razy na targach Zoo-Botanika we Wrocławiu.

15:30 – 16:30 Naturalne dodatki w karmach TROPIFIT, Marek Brachaczek (TROPICAL)

informacje na temat cennych dodatków, między innymi zbóż uformowanych metodą ekstruzji, zwiększającej strawność i przyswajalność zawartych składników odżywczych

Marek Brachaczek, 48 lat, mgr Wydziału biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, 19 lat kierownik sekcji akwarium-terrarium w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym w Chorzowie. Hodowca i miłośnik zwierząt egzotycznych, zwłaszcza gadów, płazów i ryb.

16:45 – 17:15   Festiwal Psa i Kota: Kocie potrzeby w kontekście Pięciu Wolności, Wiktoria Karpowicz (Fundacja EBRA Koci Zakątek, Vita Vet)

Podczas wykładu zostaną poruszone następujące kwestie: czym jest dobrostan., pięć wolności zwierząt, czym jest potrzeba oraz zaspokajanie potrzeb w kontekście pięciu wolności zwierząt. Na zakończenie prelegentka poszuka odpowiedzi na pytanie czy koty to indywidualiści czy zwierzęta społeczne?

Wiktoria Karpowicz  Studentka piątego roku psychologii na Uniwersytecie Wrocławskim, prezes Studenckiego Koła Naukowego Animaloterapii+. Regularny uczestnik  sympozjum Centre of Applied Pet Ethology (COAPE) dotyczącego mechanizmów zachowań zwierząt i możliwości ich modelowania. Ukończyła między innymi kursy: Fundacji „Razem Łatwiej” – zwierzęta przełamują bariery pt. „Podstawy felinoterapii”,  Centre of Applied Pet Ethology (COAPE) – THINK CAT- Wiedza o zachowaniu się kotów. Aktualnie pracuje jako behawiorysta w Gabinecie Rehabilitacji VitaVet oraz w ramach współpracy z Fundacją Ebra Koci Zakątek oraz jako  edukatorka dzieci i młodzieży, gdzie na zajęciach towarzyszy jej kotka – Tosia (Cornish Rex). Dodatkowo zajumuje się prowadzeniem domu tymczasowego dla kotów, a w wolnych chwilach pisze artykuły dla portalu e-lecznica.pl.

14 WRZEŚNIA 2013 (SOBOTA)

10:00 – 10:30 Interwencje: Zapobieganie bezdomności zwierząt, Izabella Dobrosz (Adopcje Malamutów)

10:30 – 11:00 Panel akwarystyczny: Akwarium z endemicznymi pielęgnicami z jeziora Malawi, Wojciech Sierakowski (Polskie Stowarzyszenie Miłośników Pielęgnic Klub Malawi)

Pyszczaki z jeziora Malawi bardzo często pojawiają się w zbiornikach polskich akwarystów. Te inteligentne i przepiękne ryby na pewno warte są tego aby cieszyć oczy każdego z Nas. Należy jednak pamiętać, że nie są to ryby które każdy z Nas bezwarunkowo może posiadać. Musimy zapewnić im niezbędne warunki do tego aby ich pielęgnacja przynosiła nam satysfakcję a nie zmartwienia i kłopoty. Niniejszy wykład przybliży Wam warunki jakie powinniśmy spełnić, aby pyszczaki w naszych akwariach były zdrowe i piękne. My natomiast byśmy patrzyli na swoje akwaria z nimi jak na miniaturowy wycinek słodkowodnego substytutu rafy koralowej.

Wojciech Sierakowski  akwarysta  od 10 roku życia. Pyszczakami z jeziora Malawi zajmuje się od ponad 10 lat. Związany z Klubem Malawi od roku 2003 roku, w kwietniu 2012 roku został wybrany Prezesem Zarządu, tego Stowarzyszenia. W latach 2007 – 2010 opublikował kilkanaście artykułów w „Naszym Akwarium”. Od 2011 roku do chwili obecnej jest stałym współpracownikiem „Magazynu Akwarium”, gdzie regularnie publikowane są jego artykuły dotyczące tematyki endemicznych pielęgnic z jeziora Malawi.

11:00 – 12:00 Festiwal Psa i Kota:  Warsztat dla dzieci – opieka nad kotem domowym, Wiktoria Karpowicz, Barbara Żmuda (Fundacja EBRA Koci Zakątek)

Prezentacja i wspólne z dziećmi omawianie  kolejnych przedmiotów należących do kotów – uświadamianie potrzeb tych zwierząt: jedzenie i woda (dopasowywanie miseczek do rozmiaru kota, rozmowa na temat kociego jadłospisu, nalewanie wody do miseczek), transporter (zapoznanie z nowym słowem, rozmowa na temat zastosowania), szelki (prezentacja zdejmowania i zakładania, pogadanka na temat potrzeby ich używania), kubraczek (prezentacja zakładania i zdejmowania, zwrócenie uwagi na zależność: kot z długą sierścią nie potrzebuje, kot z króciutką sierścią potrzebuje; zimą – potrzebny, latem – niepotrzebny), kuweta (zwrócenie uwagi na to, że kotki tak jak my, potrzebują toalet; uświadomienie obowiązku sprzątania po kocie przez jego właściciela), drapak (uświadomienie potrzeby drapania), zabawki (prezentacja różnorodnych zabawek i pokaz różnych sposobów na zabawę z kotem; przestrzeżenie przed nieodpowiednimi sposobami zabawy; pokazanie sposobów na samodzielne zrobienie zabawek).

Barbara Żmuda  pedagog, logopeda. Terapia z udziałem zwierząt, to dla niej doskonałe połączenie pracy i pasji, dlatego angażuje się w różnorodne działania z tym związane. Przez kilka lat była wolontariuszką przy zajęciach kynoterapeutycznych, jest współzałożycielką Studenckiego Koła Naukowego Animaloterapii +, które działa przy Uniwersytecie Wrocławskim oraz współpracuję z Fundacją „Tacy Sami” – Centrum Wspierania Rozwoju i gabinetem VitaVet, prowadząc  zajęcia edukacyjne z udziałem kotów. Do pracy terapeutycznej przygotowuje swoje dwa koty: kocurka Coffee (Ragdoll) oraz kotkę Jamaicę (Cornish Rex).  Na co dzień pracuje w świetlicy przy szkole podstawowej i prowadzę zabawy logopedyczne dla przedszkolaków.

Wiktoria Karpowicz  Studentka piątego roku psychologii na Uniwersytecie Wrocławskim, prezes Studenckiego Koła Naukowego Animaloterapii+. Regularny uczestnik  sympozjum Centre of Applied Pet Ethology (COAPE) dotyczącego mechanizmów zachowań zwierząt i możliwości ich modelowania. Ukończyła między innymi kursy: Fundacji „Razem Łatwiej” – zwierzęta przełamują bariery pt. „Podstawy felinoterapii”,  Centre of Applied Pet Ethology (COAPE) – THINK CAT- Wiedza o zachowaniu się kotów. Aktualnie pracuje jako behawiorysta w Gabinecie Rehabilitacji VitaVet oraz w ramach współpracy z Fundacją Ebra Koci Zakątek oraz jako  edukatorka dzieci i młodzieży, gdzie na zajęciach towarzyszy jej kotka – Tosia (Cornish Rex). Dodatkowo zajmuje się prowadzeniem domu tymczasowego dla kotów, a w wolnych chwilach pisze artykuły dla portalu e-lecznica.pl.

12:05 – 12:35  Festiwal Psa i Kota: Felinoterapia – terapia z udziałem kota, Barbara Żmuda (Fundacja EBRA Koci Zakątek, Vita Vet)

Na czym polega felinoterapia? Historia kociej terapii. Wskazania i przeciwwskazania.
Przygotowanie kota – terapeuty (Jakie cechy powinien posiadać kot pracujący? Czy rasa ma znaczenie? Socjalizacja przede wszystkim! Testy behawioralne) Kwalifikacje felinoterapeuty. Team felinoterapeutyczny – dbałość o dobrostan pacjenta i terapeuty.

Barbara Żmuda  pedagog, logopeda. Terapia z udziałem zwierząt, to dla niej doskonałe połączenie pracy i pasji, dlatego angażuje się w różnorodne działania z tym związane. Przez kilka lat była wolontariuszką przy zajęciach kynoterapeutycznych, jest współzałożycielką Studenckiego Koła Naukowego Animaloterapii +, które działa przy Uniwersytecie Wrocławskim oraz współpracuję z Fundacją „Tacy Sami” – Centrum Wspierania Rozwoju i gabinetem VitaVet, prowadząc  zajęcia edukacyjne z udziałem kotów. Do pracy terapeutycznej przygotowuje swoje dwa koty: kocurka Coffee (Ragdoll) oraz kotkę Jamaicę (Cornish Rex).

12:40 – 13:10 Festiwal Psa i Kota: Nowy pies w domu, Julia Miller (Fundacja 2+4)

Pojawienie się psa w rodzinie zawsze wzbudza szerokie zainteresowanie ze strony przyjaciół , dalszej rodziny i znajomych. Osoby, które zdecydowały się dać psu dom, najczęściej też same są tak tym faktem podekscytowane, że już w momencie pojawienia się psa popełniają szereg błędów, które mają wpływ na układanie późniejszej dobrej z nim relacji. Z tego powodu warto wiedzieć, co dobrze jest zrobić, a czego raczej unikać, gdy pies trafia do nowego domu.

Julia Miller Lekarz weterynarii, doktorant Uniwersytetu Przyrodniczego, behawiorystka. Wolontariusz Fundacji 2plus4 specjalizujący się w rozwiązywaniu problemów behawioralnych psów pochodzących z adopcji. Czołowa postać w organizacji.

13:15 – 13:45 Festiwal Psa i Kota: psy w ratownictwie – rasy i predyspozycje, Paulina Dudek (Fundacja IRMA)

Psy w ratownictwie - rasy i predyspozycje - wykład na temat wykorzystania w ratownictwie psów, ich szkolenia, roli, zalet w wykorzystaniu pracy psa poszukiwawczego; predyspozycje konkretnych ras i opisy tych ras (pokaz multimedialny)

Paulina Dudek Z wykształcenia dziennikarka, cały swój wolny czas poświęca psom i szeroko pojętej kynologii, czego efektem jest blog "Biały Jack" oraz zaangażowanie w sprawie Fundacji. Jako wiceprezes Fundacji na Rzecz Ratownictwa Specjalistycznego z Wykorzystaniem Psów "IRMA" prowadzi Grupę Pokazową IRMA i zajmuje się wraz ze swoim psem oraz innymi wolontariuszami przeprowadzaniem spotkań i prelekcji dla najmłodszych.

13:50 – 14:50  Panel akwarystyczny: TROPICAL AQUA CARE - linia specjalistycznych produktów akwarystycznych

informacje na temat linii specjalistycznych produktów, dzięki którym każdy akwarysta może prawidłowo zadbać o czystość i optymalne parametry środowiska życia ryb i roślin w akwarium

Marek Brachaczek, 48 lat, mgr Wydziału biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, 19 lat kierownik sekcji akwarium-terrarium w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym w Chorzowie. Hodowca i miłośnik zwierząt egzotycznych, zwłaszcza gadów, płazów i ryb.

15:00 – 15:30 Festiwal Psa i Kota: Kot wolno żyjący w mieście, Ewa Juźwiak  (prezes Fundacji Kocie Życie)


Kot wolno żyjący w mieście: Potrzeba opieki na kotami wolno żyjącymi – jak pomagać; Konieczność sterylizacji; Jak leczyć „dzikiego” kota; Czy można adoptować wolno żyjącego kota? Ochrona prawna kotów wolno żyjących

Ewa Juźwiak od kilkunastu lat pomaga kotom na terenie Wrocławia. W 2007 r. była współzałożycielką Fundacji. Jest właścicielką kotki Dzidzi oraz zajmuje się prowadzeniem domu tymczasowego dla kotów
 
15:35 – 16:10  Festiwal Psa i Kota: Chciałbym mieć kota, Iwona Nadolska, Edyta Gal (Fundacja EBRA Koci Zakątek)

Chciałbym mieć kota: czym kierować się w doborze pupila; czy wybrać małego kotka czy większego; dlaczego warto przyjąć do domu dorosłego kota; jak dobrać kociego towarzysza / towarzyszkę dla naszego kota; jak przyzwyczajać kota do nowego otoczenia; gdzie szukać kota; na czym polega adopcja kotów i co się z tym wiąże; jak układać relację z kotem, aby wszyscy domownicy, w tym kot, byli szczęśliwi.

Iwona Nadolska  -  z wykształcenia pedagog i grafik komputerowy; właścicielka kilku kotów, każdy z nich z nich uratowany, z traumatyczną przeszłością; od ponad 8 lat zajmuje się pomaganiem wolno żyjącym kotom, od stycznia 2011 roku jako wolontariusz Kociego Zakątka Fundacji EBRA; bierze udział w interwencjach na rzecz ratowania zwierząt, pomaga karmicielom w łapaniu i sterylizacji kotów, organizuje domy tymczasowe i stałe, koordynuje wolontariat w fundacji;

Edyta Gal – absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, od zawsze miłośnik zwierząt, obecnie posiadaczka kilku kotów, od kilku lat, w tym od stycznia 2011 roku jako wolontariusz Kociego Zakątka Fundacji EBRA zajmuje się pomaganiem wolno żyjącym kotom oraz karmicielom w łapaniu i sterylizacji kotów, organizuje im domy tymczasowe i stałe, jest koordynatorem adopcji I działań edukacyjnych; od 2006 roku działacz organizacji pozarządowych
 
16:15 – 16:45 Praca w zoologii - pytania i odpowiedzi, Joanna Kubera , (portal ZooPraca.pl)

Etyczne i praktyczne problemy pracy w branży zoologicznej. Możliwości i ograniczenia. Czy miłośnicy zwierząt są lepszymi pracownikami?

Joanna Kubera Absolwentka filologii i kulturoznawstwa UMK oraz zoopsychologii SWPS. Doktorantka Wydziału Filologicznego UMK w Toruniu, bada relacje między ludźmi i zwierzętami w kulturze. Pomysłodawczyni i założycielka platformy informacyjnej o pracy w branży zoologicznej ZooPraca.pl. Prywatnie miłośniczka chomików syryjskich.

16:50 – 17:20 Elektroniczna książeczka psa i kota w Twoim telefonie, Sławomir Dłubak (Kierownik Projektu   Blue Vet Sp. z o.o.)

17:30 – 18:00 Kara i nagroda w szkoleniu zwierząt towarzyszących, Katarzyna Szewczyk

Katarzyna Szewczyk, zoopsycholog, behawiorysta, właściciel firmy Psi Zmysł


15 WRZEŚNIA 2013 (NIEDZIELA)

10:00 – 10:30  Festiwal Psa i Kota: Psy zaprzęgowe – wprowadzenie do treningu (Fundacja Adopcje Malamutów)

10:30 – 11:00 Panel akwarystyczny: Problematyka żywienia pyszczaków z Malawi w warunkach akwariowych, Wojciech Sierakowski (Polskie Stowarzyszenie Miłośników Pielęgnic Klub Malawi)
 
Odpowiedni zbiornik, osprzęt czy dobrze dobrana obsada pływająca w wodzie dobrej jakości to jedne z najważniejszych czynników wpływających na sukcesy w pielęgnacji prześlicznych ryb jakimi bez wątpienia są pyszczaki. Dobre warunki sprawiają, że pielęgnice te jawią się jako ryby wytrzymałe, silne i rzadko chorujące. Niestety zanim akwarysta doprowadzi do takiej idealnej sytuacji często spotykają go rozczarowania. Jednym z najczęściej popełnianych błędów są błędy w karmieniu podopiecznych. Pyszczaki źle karmione są w najlepszym przypadku otyłe ale podobnie jak inne ryby zaczynają chorować a w skrajnych przypadkach ponoszą śmierć. „Malawista” jak każdy uczy się bądź na własnych błędach bądź na błędach innych ludzi. Wykład, który przygotowałem pozwoli Wam uniknąć rozczarowań i smutku związanego z problemami w akwarium.

Wojciech Sierakowski  akwarysta  od 10 roku życia. Pyszczakami z jeziora Malawi zajmuje się od ponad 10 lat. Związany z Klubem Malawi od roku 2003 roku, w kwietniu 2012 roku został wybrany Prezesem Zarządu, tego Stowarzyszenia. W latach 2007 – 2010 opublikował kilkanaście artykułów w „Naszym Akwarium”. Od 2011 roku do chwili obecnej jest stałym współpracownikiem „Magazynu Akwarium”, gdzie regularnie publikowane są jego artykuły dotyczące tematyki endemicznych pielęgnic z jeziora Malawi.

11:00 – 12:00 Panel akwarystyczny: Nowe preparaty do czarnych wód firmy TROPICAL: Ketapang Extract, Blacklarin
 
informacje na temat nowych preparatów opartych na naturalnych wyciągach przeznaczonych do przygotowania i uzdatniania wód charakterystycznych dla biotopu Amazonki

Marek Brachaczek, 48 lat, mgr Wydziału biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, 19 lat kierownik sekcji akwarium-terrarium w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym w Chorzowie. Hodowca i miłośnik zwierząt egzotycznych, zwłaszcza gadów, płazów i ryb.

12:05 – 12:35 Festiwal Psa i Kota: Podróże z kotem, Edyta Turowska (Fundacja Kocie Życie)
 
Wykład będzie zawierał odpowiedź na następujące tematy: Co zrobić z kotem podczas urlopu. Wspólny wyjazd, czy opieka na miejscu. Przygotowania kota do podróży. Bezpieczeństwo podczas jazdy i na urlopie. Kot na urlopie: zdrowie, czystość, przystosowanie do nowego miejsca. Kot i spacery.


Edyta Turowska – wolontariusz Fundacji Kocie Życie, propagator wyjazdów z kotami, właścicielką dwóch 8 letnich kotów: Krótkiego i Sylwestra, z którymi rozpoczęła swoje podróże. Zajmując się w Fundacji korespondencją z radością zauważyła, iż spora część maili kierowanych do Fundacji dotyczy pytań związanych z wyjazdami i potrzebę omówienia tego tematu. Swoją wiedzę opiera na doświadczeniu i nauce.
  
12:40 – 13:40 Fotografowanie zwierząt - jak robić to dobrze?,  Ewelina Lesik (Animal Photography, Świat Kotów)

Wykład ma na celu przybliżenie specyfiki zwierzęcej fotografii, czyli sposobów fotografowania zwierząt, sposobów na współpracę ze zwierzętami, która zaowocuje dobrymi zdjęciami. W wykładzie znajdzie się też krótkie przypomnienie dotyczące podstawowych pojęć z fotografii, a także zajawka programów komputerowych pozwalających na samodzielną obróbkę zdjęć zrobionych zwierzakowi w sesji domowej.

Ewelina Lesik Obecnie studentka scenografii Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Ponadto inżynier Ochrony Środowiska Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Fotografuje od 2008 roku. W jej twórczości zarówno w fotografii jak i w malarstwie przeważającymi motywami są zwierzęta (link - https://www.facebook.com/EwelinaLesikAnimalPhotography). Członek nieformalnej organizacji o nazwie Polskie Stowarzyszenie Fotografów Zwierząt.

13:45 – 14:15 Festiwal Psa i Kota: Co to są koty wolno żyjące, Iwona Nadolska, Edyta Gal (Fundacja EBRA Koci Zakątek)

Co to są koty wolno żyjące: definicja, realia i problemy opieki nad kotami w mieście; jak wygląda ochrona prawna kotów wolno żyjących w Polsce i w gminie Wrocław; jakie formy pomocy i gdzie można uzyskać we Wrocławiu - jakie instytucje zajmują się problematyką kotów wolno żyjących i z jakimi problemami można / powinno się do nich zwracać; czy koty wolno żyjące są zagrożeniem dla człowieka; jak wygląda sytuacja kotów wolno żyjących w naszym mieście -  na podstawie doświadczeń fundacji

Iwona Nadolska  -  z wykształcenia pedagog i grafik komputerowy; właścicielka kilku kotów, każdy z nich z nich uratowany, z traumatyczną przeszłością; od ponad 8 lat zajmuje się pomaganiem wolno żyjącym kotom, od stycznia 2011 roku jako wolontariusz Kociego Zakątka Fundacji EBRA; bierze udział w interwencjach na rzecz ratowania zwierząt, pomaga karmicielom w łapaniu i sterylizacji kotów, organizuje domy tymczasowe i stałe, koordynuje wolontariat w fundacji;

Edyta Gal – absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, od zawsze miłośnik zwierząt, obecnie posiadaczka kilku kotów, od kilku lat, w tym od stycznia 2011 roku jako wolontariusz Kociego Zakątka Fundacji EBRA zajmuje się pomaganiem wolno żyjącym kotom oraz karmicielom w łapaniu i sterylizacji kotów, organizuje im domy tymczasowe i stałe, jest koordynatorem adopcji I działań edukacyjnych; od 2006 roku działacz organizacji pozarządowych

14:20 – 14:50 Festiwal Psa i Kota: Dlaczego warto adoptować starego psa, Julia Miller (Fundacja 2+4)

Stare samotne pieski nie były zawsze ani stare, ani samotne, z czasem ich los przestał być dla kogoś ważny i tak oto trafiły do schronisk, przytulisk czy organizacji pro-zwierzęcych. Czasem młode psy starzeją się w tego typu placówkach. Zdarza się, ze psu umiera opiekun i zwierzęciem nie ma się kto zająć - po wielu latach związania z jedną osobą, zostaje na ulicy

Julia Miller Lekarz weterynarii, doktorant Uniwersytetu Przyrodniczego, behawiorystka. Wolontariusz Fundacji 2plus4 specjalizujący się w rozwiązywaniu problemów behawioralnych psów pochodzących z adopcji. Czołowa postać w organizacji.

15:00 – 15:30  Festiwal Psa i Kota: prelekcja + prezentacja multimedialna: Psy, które pracują z człowiekiem, Paulina Dudek (Fundacja IRMA)

Psy, które pracują z człowiekiem - wykład na temat rozmaitych dziedzin, w których pies pracuje razem z człowiekiem (tutaj wspomniane m.in. o naszej jednostce fundacyjnej w ramach ratownictwa oraz grupie pokazowej w ramach dogoterapii/pracy z dziećmi/prowadzenia pokazów) - pokaz multimedialny

Paulina Dudek Z wykształcenia dziennikarka, cały swój wolny czas poświęca psom i szeroko pojętej kynologii, czego efektem jest blog "Biały Jack" oraz zaangażowanie w sprawie Fundacji. Jako wiceprezes Fundacji na Rzecz Ratownictwa Specjalistycznego z Wykorzystaniem Psów "IRMA" prowadzi Grupę Pokazową IRMA i zajmuje się wraz ze swoim psem oraz innymi wolontariuszami przeprowadzaniem spotkań i prelekcji dla najmłodszych.

15:35 – 16:05 Festiwal Psa i Kota: Psy zaprzęgowe – rasy i specyfika, Paulina Maciążek (Fundacja Adopcje Malamutów)

Targi

Newsletter

Rezerwacja miejsc

Strona główna | Kontakt | Mapa strony

Copyright © 2007 WIGOR-TARGI.COM Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: realizacja: bobrowski.pl